Průvodce typy soutěží

20. března 2012 v 16:30

Photo Shows
Photo shows jsou soutěže s fotografiemi modelů koní, které fungují tak, že svého koně vyfotíte a fotku organizátorovi pošlete. Porota poté fotky vyhodnotí a vybere nejlepší. PhotoShows u nás na CABHB je soutěž, kde se hodnotí především reálnost, kvalita a celkový dojem z fotografie. Na rozdíl od ostatních fotosoutěží je ale zde daný vzhled- kůň musí být focen celý, ze strany a ve volnosti. Umožňuje nám to proto také hodnotit model samotný. U nás budete fotky odevzdávat tak, že je sami nahrajete na Photobucket na určený účet. Více v zadání jednotlivých soutěží :)

Quiz
Quiz- kvízy jsou jednoduché bleskovky, ke kterým nepotřebujete ani nic fotit či psát. Jde pouze o soubor otázek, které otestují vaše znalosti v různých okruzích. Dá se čekat, že konkrétně na tomto závodišti půjde o znalosti světa modelů koní.

Poetry
Poetry je kategorie nepříliš známá, minimálně v českém sběratelství jsme se s ní ještě tolik nesetkali. Jde o literární soutěž, kde proti sobě bojují povídky/příběhy atd. od různých autorů. V zadání každé soutěže můžete najít tyto podmínky: téma, motivy, rozsah, žánr, slohový útvar…. Příklad: Napište hororovou povídku dlouhou 2 A4 stránky v počítači (písmo 12), která je psaná z pohledu koně a objevují se v ní tyto motivy: hříbě, prokletí, požár stáje.

Jury
Jury je typ fotosoutěže velmi podobné PhotoShow, ve které budete mít za úkol nafotit vašeho koně podle nějakého zadání. Na rozdíl od PhotoShow nemůsíte koně fotit celého ze strany (pokud to nebude výslovně napsáno v zadání). Tato soutěž také může mít i více kol, porota může být pro různá kola jiná a v rámci jedné soutěže po vás můžeme vyžadovat i více fotek. Fotky se nebudou nahrávat na Photobucket, ale budete nám je posílat na emal (a nebo si vymyslíme ještě nějaký jiný způsob :))

Voting
Voting je soutěž velmi podobná typu Jury, také budeme muset fotit svého koně podle určitého zadání, kol může být více atd. Jediný rozdíl je, že o vítězi rozhodnete přímo vy a to formou ankety. Soutěžící budou zůstávat v anonymitě, aby se zvýšila objektivnost hlasování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama