Březen 2012

Vyhlášené

20. března 2012 v 16:38
CABHB Photo Show April 2010 (neaktivní)
CABHB Photo Show June 2010 (neaktivní)
CABHB Photo Show November 2010 (neaktivní)

Aktuální

20. března 2012 v 16:33

------------------------------------------------------------------------------------------------------


Průvodce typy soutěží

20. března 2012 v 16:30

Photo Shows
Photo shows jsou soutěže s fotografiemi modelů koní, které fungují tak, že svého koně vyfotíte a fotku organizátorovi pošlete. Porota poté fotky vyhodnotí a vybere nejlepší. PhotoShows u nás na CABHB je soutěž, kde se hodnotí především reálnost, kvalita a celkový dojem z fotografie. Na rozdíl od ostatních fotosoutěží je ale zde daný vzhled- kůň musí být focen celý, ze strany a ve volnosti. Umožňuje nám to proto také hodnotit model samotný. U nás budete fotky odevzdávat tak, že je sami nahrajete na Photobucket na určený účet. Více v zadání jednotlivých soutěží :)

Quiz
Quiz- kvízy jsou jednoduché bleskovky, ke kterým nepotřebujete ani nic fotit či psát. Jde pouze o soubor otázek, které otestují vaše znalosti v různých okruzích. Dá se čekat, že konkrétně na tomto závodišti půjde o znalosti světa modelů koní.

Poetry
Poetry je kategorie nepříliš známá, minimálně v českém sběratelství jsme se s ní ještě tolik nesetkali. Jde o literární soutěž, kde proti sobě bojují povídky/příběhy atd. od různých autorů. V zadání každé soutěže můžete najít tyto podmínky: téma, motivy, rozsah, žánr, slohový útvar…. Příklad: Napište hororovou povídku dlouhou 2 A4 stránky v počítači (písmo 12), která je psaná z pohledu koně a objevují se v ní tyto motivy: hříbě, prokletí, požár stáje.

Jury
Jury je typ fotosoutěže velmi podobné PhotoShow, ve které budete mít za úkol nafotit vašeho koně podle nějakého zadání. Na rozdíl od PhotoShow nemůsíte koně fotit celého ze strany (pokud to nebude výslovně napsáno v zadání). Tato soutěž také může mít i více kol, porota může být pro různá kola jiná a v rámci jedné soutěže po vás můžeme vyžadovat i více fotek. Fotky se nebudou nahrávat na Photobucket, ale budete nám je posílat na emal (a nebo si vymyslíme ještě nějaký jiný způsob :))

Voting
Voting je soutěž velmi podobná typu Jury, také budeme muset fotit svého koně podle určitého zadání, kol může být více atd. Jediný rozdíl je, že o vítězi rozhodnete přímo vy a to formou ankety. Soutěžící budou zůstávat v anonymitě, aby se zvýšila objektivnost hlasování.

Rules/Pravidla

20. března 2012 v 16:17
Obecně
 • Soutěže jsou určeny výhradně pro členy CABHB. (Jak se stát členem?)
 • Dodržujte pravidla slušného chování. Kdo se bude vyjadřovat neslušně, tomu bude zakázáno přispívat do diskuzí, v krajním případě se i dokonce účastnit soutěží.
 • Rozhodnutí pořadatelů je konečné, respektujte ho.
 • Všechny soutěže jsou pouze pro koně značek Breyer a Peter Stone.
Photo Shows
 • Pokud koně zařadíte do špatné kategorie, budete na to před začátkem soutěže upozorněni (Rubrika Photo Shows v samostatném článku). Kdo svého koně do začátku soutěže nepřeřadí, bude jeho fotografie vyloučena!
 • Pokud fotky nahrajete až těsně před začátkem soutěže, nemůžeme vás stihnout upozornit na špatně zařazenou fotku. Termín zahájení soutěže kvůli vám posouvat nebudeme.
 • Samozřejmostí je, že nesmíte nic dělat s fotkami jiných soutěžících! Pokud něco takového zjistíme, bude vám navždy zapovězena účast v jakékoliv soutěži na CABHB!
 • Účastnit se může každý člen CABHB, kromě samotného porotce.

Quiz
 • Odpovědi na otázky budete odesílat na emal cabhb@emal.cz, nebo přímo pod článek v moderovaných komentářích.
 • V obou případech musíte uvést svoji přezdívku a adresu na váš ranch.
 • Pište tak, aby bylo jasné, ke které otázce která odpověď patří. Nechceme to celé odpoledne luštit.
 • Ve vlastním zájmu se snažte vyjadřovat srozumitelně. Pokud odpověď nepochopíme, jednoduše ji nebudeme počítat.
Poetry
 • Před každou jednotlivou soutěží vám dáme přesný rozsah, téma a slohový útvar v jakém budete psát. Ve vlastním zájmu to dodržujte.
 • Chápeme, že ne všichni z vás jsou schopni psát bez pravopisných chyb a pravopis rozhodně nebude rozhodující, nějakou váhu ale má. Vždycky můžete někoho požádat, aby vám chyby nekontroval. Nikdo nemá zájem číst text, ze kterého nám bude na zvracení ;)
Jury
 • Na rozdíl od PhotoShows bude v tomto případě každá soutěž hodnocena trochu jinak a také budou různá zadání fotografií, vždy ale bude rozhodovat nějaká porota.
 • Porota může a nemusí zůstat v anonymitě.
 • Rozhodnutí poroty je konečné, respektujte ho!
 • Kdo nedodrží zadání soutěže, bude vyloučen! Pokud nám fotku ale pošlete brzy, máte ještě šanci, že vás na to upozorníme.
Voting
 • Není-li uvedeno jinak, soutěžící budou do vyhlášení zůstávat v anonymitě.
 • Je zakázáno prozrazovat, která fotka je vaše a kdekoliv žádat o hlasy.
 • Nedodržení bude trestáno vyloučením ze soutěže. Kolo se bude opakovat.
 • Zadání se budou měnit, kdo ho nedodrží, bude vyloučen. Pokud nám fotku pošlete brzy, je šance, že vás na to stihneme upozornit.

O závodišti

20. března 2012 v 16:06
Vítejte na stránkách oficiálního závodiště CABHB (Czech Association of Breyer Horses Breeders)!

Tato aréna vznikla za účelem pořádání soutěží pod záštitou CABHB. Jak jistě víte, na konci roku 2011 se v CABHB udála řada změn a ty pokračují a dostaly se až k nové stránce, na níž budou prezentovány soutěže. Rozhodli jsme se totiž rozšířit repertoár Photo Shows o další závody různých disciplín a typů. Tyto soutěžní druhy najdete v menu nahoře. Jde o klasické Photo Shows, Kvízy, Příběhové soutěže a hodnocené porotou nebo návštěvníky. Pokud u některého typu nevíte, o co jde, podívejte se zde! Dále nazapomeňte navštívit Rules, kde najdete nezbytná pravidla. Vpravo vidíte rubriky Aktuální, kde se nachází seznam závodů zatím neukončených, a Vyhlášené s již známými vítězi. Do budoucna pláínujeme založit i Hall of Fame :)
Doufáme, že naleznete i "tu svou" soutěž!

Přehled Live Shows

20. března 2012 v 15:58
Zde můžete najít seznam všech live shows, které se pořádaly/budou se pořádat v ČR a SR! Pořádáte-li sami nějakou , napište na cabhb@emal.cz a rádi ji do seznamu přidáme!
Můžete si všimnout, že tabulka není (hlavně u starších akcí) úplně kompletní. Důvod je jednoduchý a to, že autoři tohoto seznamu to nezvládli nikde dohledat. Pokud vy nějaké z chybějících dat znáte, taktéž nám napište na cabhb@emal.cz!

2012

NázevDatumMístoDalší info
New Year's Live Show28. 1.PrahaOFICIÁLNÍ STRÁNKY
Celebrating Live Show31. 3.ChrastavaOFICIÁLNÍ STRÁNKY
Moravia Live Show14. 4.Zubří (u Valašského Meziříčí)OFICIÁLNÍ STRÁNKY
Symphony Live Show2. 6.PoděbradyOFICIÁLNÍ STRÁNKY
Earl's Live Show29. 9.Praha---

2011

NázevDatumMístoDalší info
Celebrating Live Show26. 3.Chrastavapozvánka
Collector's Spring Event14. 5.Praha
Autumn Live Show2. 10.Brno
Breyer Competition15. 10.PrahaOFICIÁLNÍ WEB
Winter Live Show26. 11.PrahaOFICIÁLNÍ WEB

2010

NázevDatumMístoDalší info
Celebrating Live Show27. 3.Chrastava--
Fun Day Brno I--Brno--
Fun Day Brno II--Brno--
Fun Day Kacanovy14. 8.Kacanovy--
Autumn Session9. 10.Brno--

2009

NázevDatumMístoDalší info
Fun Day Brno--Brno--
Fun Day Frýdlant--Frýdlant--
Autumn Session21. 11.Brno--